Genel

Tüm cilt türlerinde kullanılır

Normal, Kuru, hassas ve karma cilt türlerinde MYA gül suyunu kullanabilirsiniz.

Normal Cilt: Cilde yumuşaklığını, dayanıklılığını ve elastikiyetini sağlayan yağ, nem ve asit dengesi uyumludur. Gözenekler belli olmaz, görünümü düzgün ve şeffaftır. Cilt kaliteli pembe bir görünümlüdür. Kan dolaşımının iyi olduğundan dolayı cilde dokunulduğu zaman sıcaklık hissedilir. Nadiren benekler ve lekeler gelişir. Cilde iyi bakılmaması durumunda kuruma eğilimi göstereceğinden düzenli koruma sağlanmalıdır.

Kuru Cilt: Cildin dokusu genel olarak düzgün, gözenekler küçük, kapalı ve Mat bir görünümü vardır. Sivilce, akne, siyah nokta gibi problemlere rastlanmaz. Kuru ciltlerde yağ salgısının normalden az olması doğal cilt neminin üst tabakalardan gitmesine neden olur. Nem oranının düşük olması gerginlik hissedilmesine ve genç yaşta kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Cilt alın ve yanaklar çatlar ve pul pul dökülür.

Hassas Cilt: Hassas ciltler de kuru cildin tüm özelliklerini taşır. Hassasiyet kuru cilde göre daha fazladır. Cildi tahriş eden dış etkilere karşı kolayca alerjik tepki ve duyarlılık gösterirler. Son derece özenli, dengeli bir bakım süreci gerektiren bu cilt türü için arttırılmış bir korunma sağlanmalıdır.

Karma Cilt: Yüzün farklı bölgelerinde farklı fiziksel özellikler gösteren bir cilt tipidir. Ciltte hem yağlı hem de kuru bölgeler vardır. Genellikle T bölgesi yağlı, yanaklar normal veya kuru özellikler gösterir. T bölgesinde sivilceler, açık gözenekler ve siyah noktalar görülebilir. Yanaklarda bu problemler yoktur. Karma ciltte T bölgesinin normal cilde oranla daha yağlı olması ve T bölgesinin sivilce, komedon, oluşumuna meyilli olmasıdır. Bu nedenle cilde bölgesine göre düzenli koruma sağlanmalıdır.